Adana Türkiye’nin 6. büyük ili olarak dikkat çekmektedir.Gelişen, büyüyen ekonomisi ile bizleri görmeye, yatırım yapmaya davet eden güzel bir ilimizdir. Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Seyhan 4 ana ilçesi olmak üzere toplamda 15 adet ilçesi bulunmaktadır. Türkiye’nin büyük bir metropolu olması dolayısıyla ülkenin ticaret ve kültür merkezidir.Maden açısından 4. büyük bölge olan Adana ilimizde ; Demir, Krom, Manganez, Kurşun ve Çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adananın merkezi; Osmaniye, Mersin, Hatay illerini içerisinde kapsayan coğrafyasıyla ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde yer alır. Bölgenin büyük bir bölümü tarıma elverişli, düz bir araziden oluşur.

Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında kurulmuş olan güzel ilimiz Adana’nın kökleri, coğrafi konumu nedeni ile M.Ö 6000 yılına uzanmaktadır. Tarihi araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, Adana, Yontma Taş Devrinden bu yana yerleşim yeri olmuştur.
Abbasiler döneminden bu yana da Türkleşme başlamış ve yayılmıştır.O günden bu yana Türklerin vatanı olmuştur.

Ekonomik açıdan Adana ilimizden bahsedecek olursak Türkiye’nin tarım sektörünün öncülerinden olan bir şehrimizdir. Yüz ölçümünün %39’u tarıma elverişli ve bereketli topraklardır.
Adana’da ki topraklardan sulama, gübreleme, verimli tohum kullanımı, traktör, ekim için gerekli ekipmanların modern olması ile senede bir den fazla mahsul alınmaktadır.
Adana tarımda olduğu gibi sanayi sektöründe de gelişmiştir. Türkiye’de imalat bakımından 4. gelen ilimizdir. Sektör de pamuk ipliği, çeşitli dokuma ve giyim eşyası, bitkisel yağ, un, sabun, kereste, tütün, deri, tarım aletleri, kauçuk, yedek parça, klima sektörü, gıda sektörü, mensucat, suni elyafın ana maddesi olan ” DMT ” ile farklı sektörlerde geniş bir yelpazeye sahip sanayi merkezidir.

Ekonomisi farklı sektörlere yayılmış olan Adana ili hem güzel çehresi ile hem iş olanakları ile civar şehirlerden göç almıştır, bu nedenle şehircilik anlamında ne gibi projeler yapılmış şimdi bunlara göz atalım.

Adana Konut Projeleri

Seyhan Park Rezidans

Eskidji inşaat tarından yapılan Seyhan Park Rezidans, 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulan inşaat 3 adet bloktan oluşmakta 130 dairedir. 3+1’den 5+1’e kadar farklı metrekarelerde daireler mevcuttur.
Sosyal alanları akıllıca tasarlanmış güvenilik, jeneratör, otopark açık ve kapalı, yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, güneşlenme terası, lobi, resepsiyon gibi bir çok özelliğe sahiptir.

Dream Garden

Adana’nın Seyhan bölgesinde Halil Avcı Şirketler Grubu tarafından 7 dönümlük arazide 216 konut kapsitesi ile inşa edilen Dream Garden Adana projesinde büyüklükleri 81 ile 286 metrekare arasında değişen daireler 1+1’den, 5+1’e kadar daire seçenekleri ile ev sahiplerinin rahatlığı ve konforu düşünülmüştür.
Dream Garden’ın en farklı kılan özelliklerinden biri kanal güzergahında olması ve geniş teraslı daire olması, binanın şekli klasik blok olmayıp v şeklinde tasarlanmıştır.Tüm daireler peyzaj ve havuz manzarasına sahiptir.

Cam Kuleler

Rişvanoğlu inşaat tarafından yapılan Cam kuleler 6600 metrekare alana inşası gerçekleşmiş iki kuleden oluşmaktadır.Farklı zevklere ve ihtiyaca göre değişen 132 adet daireden meydana gelen Cam Kuleler, manzarası, ferah terasları, akıllı ev sistemleri ile keyifli bir yaşam alanı sunmaktadır.

The Moon

Aydoğdu inşaat tarafından yapımı gerçekleşen The Moon iki adet bloktan oluşmakta, 7/24 güvenlik , otopark ısınma, jeneratör, uydu, merkezi yangın kontrol sistemleri gibi bir çok özelliğe sahip binalar, sosyal tesisleri açısından da zengin; sinema, mini golf, yüzme havuzu, spor tesisleri, hamam sauna gibi keyifli zaman geçirmeniz için özel alanlar tasarlanmıştır.