Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri. 2016 sonu itibarıyla İl Nüfusu: 2.328.555’dir. İlde km2’ye 115 kişi düşmektedir. Antalya iline ait 19 il mevcuttur .Yoğunluğun en fazla olduğu ilçeleri Kepez ve Muratpaşa’dır.
Tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında kurulmuştur.
Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.Türkiye’nin 5. büyük ilidir.
Antalya ili’nin bulunduğu bölge tarih öncesinden günümüze dek pek çok medeniyeti barındırmıştır ve Türkiye’de en çok antik kent bulunan ildir.
Antalya, iklim olarak akdeniz iklimi yaşanmaktadır.Ekonomik olarak büyük oranda truzim, tarım,ticaret olarak devam etmektedir.2016 yılında expo fuarının ev sahipliğini yapmıstır, 2015 G20 zirveside Antalya ilimizde yapılmıştır.
Ekonomik olarak tarım sektöründe en çok üretimi yapılan ürünler muz, portakal, mandalina, limon, greyfurttur.
Antalya sanayi sektöründe pek gelişmemek ile beraber başlıca sanayi tesisleri, Elektrometalürji Sanayi T.A.Ş.’nin Ferrokrom ve Karpit Fabrikası, Pamuklu Dokuma Fabrikası, pil, bahçe traktörü, kiremit, tuğla, mobilya, un, çırçır, konserve, yağ, meyve ve sebze fabrika ve atelyeleridir.
Ulaşımda karayolu bağlantıları çok iyi bir şekilde kurulmuştur, ilçeleri ile bağlantıda aynı şekildedir. Havaalanı kapasitesi hem yurt içi hem yurtdışı olmak üzere her geçen gün kapasitesini arttırmaya, konfor açısından da ilerlemektedir.
Antalya her geçen gün kalabalık bir şehir olmaktadir. Bu şekilde yatırımlarda artarken de konut projeleride devam eden bir sektördür, peki Antalya’ artan nufusu için yapılan konutlar nelerdir buyrun birde ona bakalım.

Antalya’da ki yükselen konut projeleri ;

1-Panorama Evleri Mayadağ


Ulu Grup tarafından inşaa edilen Panaroma evleri 14149 m2 alana inşaa edilmiş olup toplamda152 daireden oluşur. 3 tip daire seçeneği mevcuttur. Aidat giderlerini ortadan kaldıran farklı bir sistem sunuyorlar, 7/ 24 site içinden teknik destek ekibi, site içerisinde özel bir kreş , sosyal hizmet alanlarında havuz,sahuna, fitness, çocuk oyun parkları gibi pek çok hizmeti bir anda sunmaktadır.

2-Corner Loft


Termessos bulvarında inşasını Özpınarlar grup tarafından gerçekleştirilen CORNER LOFT projesi, 9550 m2 alanda 5 blok 126 adet daire, 12 adet iş yerinden oluşuyor.

3-EKO Marine


Oxo grup tarafından inşaası devam EKO MARİNE PROJESİ, 11.700 m2 alan üzerine inşa edilen projenin yaklaşık %80’i yeşil alanlara ayrılmıştır, bu özelliği sayesinde projede bulunan tüm bloklar birbirlerine oldukça uzak mesafededir, modern mimarisi ve ergonomik kullanımıyla planlanmış proje 5 blok dan oluşmaktadır ve toplam 100 ünitedir,ayrıca 2 adet exculusive villa da mevcuttur.
Standart tasarımların dışında olan EKO MARİNE PROJESİ sunduğu imkanlar ile yaşanılır bir mekan sunuyor.EKO MARİNE projesindeki sosyal donatı alanları, açık ve kapalı havuzlarda yaz kış yüzme imkanı, sauna ve buhar odası ile sağlıklı günler, türk hamamı ve masaj odası, fitness salonu ve sporla dolu yaşam, cep sineması ile her an dilediğiniz filmin size özel galasını izleme imkanı, bilardo, masa tenisi, air hockey ile eğlenceli saatler, özgürce ve güvenle oynayabilecekleri çocuk oyun kulübü
farklı enstrümanlarla müzik odalarında ritmin keyfi, konforlu dinlenme alanlarında keyifli saatler, tenis Kortu, basketbol ve futbol Sahası, playstation oyun salonu istediğiniz zaman oyun keyfi sunmaktadır.

4- Tepe Modern


Burak Kan İnşaat tarafından inşaa edilen TEPE MODERN 10 adet villadan oluşmaktadır.Projenin ulaşım açısından çevre yoluna ve şehir merkezine yakınlığı ile lokasyon açısından güzel bir konumda.Eski komşuluk ilişkilerini yakalamayı hedefleyen TEPE MODERN bundan dolayı turistlere villa satışı yapılmıyor.
Villaların şahsına ait havuzları , çocuk havuzları, akıllı ev sistemleri ile donatılan son sistem villalar tüm konforu sunmaktadır.

5- Hak Residense Garden


Hak Group Construction tarafından inşa edilen Hak Residence Garden projesi 120 daire ve 2 delüks villadan meydana geliyor. 14 katlı blokta 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. Kısa katlı iki blokta ise 4+1 villalar bulunuyor.
Doğal hayatı doyasıya yaşayacağınız , kendi meyve ağaçlarınızın olduğu ferah bir ortamda yaşamak istiyorsanız HAK RESİDENCE mutlaka ziyaret etmeniz gereken projelerden.