En kalabalık beşinci şehrimiz olan Antalya, 20.909 metrekare yüzölçümüne sahip. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin ile komşu konumdadır.

19 ilçeden meydana gelen Antalya, ticaret, tarım ve turizm ile ekonomisini canlı tutmaktadır. İl arazisinin ortalama olarak %77.8’i dağlık, %10.2’si ova, %12’si ise engebeli bir yapıya sahiptir. Sanayileşmenin ve sanayi alanlarının da olması sebebi ile Antalya, çok fazla sayıda göç almakta ve bu nüfus oranlarına yetişebilmek adına da birçok konut projesi gelişmektedir.

Antalya’nın Yatırım Yapılacak Yerleri Nerelerdir?

Konumu, gelir kaynakları, ulaşımı gibi öne çıkan ve yatırımcısına değer kazandıran Antalya’da Konyaaltı, Dedeman, Lara, Yeşilbahçe ve Şirinyalı dikkat çeken yerleşim noktaları arasında yerini alıyor. Kemer, Belek, Alanya ve Boğazkent’te yer alan konut projeleri ise yatırımcısına oldukça yüksek kazanç sağlayabiliyor.

Antalya’nın Yatırım Yapılacak Yerleri arasında; Lara, Konyaaltı, Kepez, Serik, Manavgat, Alanya, Döşemealtıyer alıyor. Birçok konut projesi yaz mevsiminde turizm amaçlı olarak günlük, haftalık ve aylık kiralara veriliyor. Böylece Antalya yatırımcısı kısa vadede yüksek kazanç sağlayabiliyor. Antalya’da kiralık dairelerin fiyatları ise 500 TL’den başlangıç gösteriyor.  Turizm arsalarının da değer kazandığı Antalya’da uzun soluklu kazanmak isteyenler yukarıda saydığımız bölgelerden arsa yatırımına yöneliyor.

Antalya’nın Yatırım Yapılacak Yerleri Nerelerdir? sorusuna sıkça karşılaştığımız şu günlerde, Antalya’da hayata geçirilen konut projelerine bakalım.

İşte Antalya’nın Yatırım Yapılacak Yerleri!

1.Panaroma Evleri / Kepez

Kepez Masadağı’nda yer alan Panaroma Evleri, Ulu İnşat tarafından hayata geçiriliyor. Toplam 152 adet daireden meydana gelen projenin Aralık 2017 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor. Panorama Evleri daire büyüklükleri 134 metrekare ile 191 metrekare arasında değişiyor. Panorama Evleri’nde daire tipleri ise 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlanıyor. Proje, 14.149 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor.

2.Tepe Modern Villaları / Alanya

Tepe Modern Villaları Alanya’da Burak Kan İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 10 adet villadan meydana gelen projede daire tipleri 5+1 şeklinde tasarlanıyor. Tepe Modern Villaları’nın 2017 Eylül ayında teslim edilmesi planlanıyor. 330 metrekare büyüklükte tasarlanan proje, toplam 2 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa ediliyor.

3.Pal City Konakları 2 / Merkez

Antalya Merkez’de S.S. Antalya Pal City Konakları 2 Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi  tarafından hayata geçirilen Pal City Konakları 2 projesi 12.500 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. Daire ve villalardan oluşan projede toplam 432 adet konut bulunuyor. 2+1 , 3+1 , 4+1 , 5+1 , 5+2  konut tiplerinin yer aldığı projede konutlar 155 metrekare ile 501 metrekare arasında değişiyor. Projenin 2019 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

4.AYT Elegance Residence / Konyaaltı

AYT Group projesi olan AYT Elegance Residence, 80 daireden meydana geliyor. 6 bin 46 metrekare arsa alanına sahip olan proje, 3+1 konut tiplerinden oluşuyor. Dairelerin büyüklükleri 185 metrekare olarak tasarlanıyor.

5.Hak Residence Garden / Alanya

Hak Group Construction tarafından rezidans proje olarak geliştirilen Hak Residence Garden, 120 adet konuttan meydana geliyor. 4.100 metrekare arsa alanına sahip olan projede 1+1, 2+1 ve 4+1 daire tiplerine yer veriliyor. Daire büyüklüklerinin 75 metrekare ile 107 metrekare arasında değiştiği proje, iki kısa blok ve bir yüksek katlı bloktan oluşuyor.

6.Studio Lego / Kepez

Studio Lego, Gir Yapı tarafından Kepez’de inşa ediliyor. Toplam 12 bin metrekare arsa alanına sahip olan Studio Kepez projesinde 1+1 daire tipleri bulunuyor. 50 metrekare olarak tasarlanan proje, Antalya Havalimanı’na 3, Deepo AVM’ye 1 dakika, denize ise sadece 10 dakika mesafede yer alıyor.