Bursa ili Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 4. sırada geliyor.Ekonomik olarak zengin bir ilimiz olan Bursa doğal ve tarihsel açıdan da zengin bir şehirdir.En yakındaki komşuları arasında Yalova, Kocaeli, Bilecik, Balıkesir, Kütahya illeri gelir.Marmara Bölgesinin, güney Marmara bölümünde yer alır.
Bursa on yedi ilçeden meydana gelmiştir. Bunlardan üçü Bursa il merkezini meydana getirir.

Bursa tarihsel olarak geçmişe dayanan kökleri ile görülecek bir çok mekanı ve tarihi kokusu ile bizleri davet ediyor.Bursa denince akla ilk gelen Osmanlı Devletine ilk başkenti olması aklımıza geliyor, devamında Saat Kulesi, İrgandi Köprüsü, Bursa Kapalı Çarşısı, parkları, müzeleri, hamamları, hayvanat bahçesi ve daha bir çok görülmeye değer mekanları ile Bursa bizi davet ediyor.

İstatistiklere bakıldığında Bursa, Türkiye’nin sanayileşmede en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim kentidir. Tofaş, Fiat, Renault, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa’da bulunmaktadır. Bursa’nın otomotiv sanayinin Türkiye’de merkezi olmasından dolayı kurulan Bursa Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır.
Otomobil sektörünün yanında , yedek parça imalatı ve ithalatı, tren vagonları gibi üretimlerde mevcuttur.Tekstil sektöründe de Türkiye’deki birçok yerli tekstil markasının fabrikaları ve Bursa Uluslararası Tekstil Ve Ticaret Merkezi Bursa’da bulunmaktadır. Ayrıca tekstil sanayi olarak da Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri konumundadır.Ayrıca ilk tekstil müzesi Bursa’dadır.
Mobilya sektöründe faaliyetleri ilerleyen Bursa ilimizin İnegöl ilçesinde organize sanayi bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Bursa’nın Kazandıran Konut Projeleri

Bursa gelişen büyüyen bir ilimiz olması hasebi ile konut sektörü gün geçtikçe ihtiyaca yönelik çalışmalar yaparak her geçen gün daha iyi imkanları olan konut projeleri yapılmaya başlanmıştır.

Bursa’nın En Yeni Konut Projeleri;

1- My Life Bursa

My life Bursa size hayatı yeniden yaşatacak, ferah,konforlu, tatil tadında bir yaşam alanı sunmakla beraber ulaşım açısındanda okullara, alışveriş merkezlerine ve Uludağ üniversitesine yakınlığı ile kolaylık sağlıyor. Yüzme havuzları, peyzaj mimarinin en güzel örnekleriyle hazırlanan yürüyüş alanları, çocuklarınızın yanı başınızda ama özgürce oynayacağı oyun alanları ve parkları sizi günlük yaşama sağlıkla bağlayacak.
My Life evlerinde 7/24 özel güvenlik ve kamera sistemi ile korunan evlerinizde bu güveni her zaman bilerek huzurla yaşayacaksınız .My Life evlerinde sizin hikayeniz size ayrılan ferah yaşam alanlarında yazılacak. 3+1 brüt 150m2 net 125m2 olarak planlanan dairelerinizde keyifle geçecek yeni hayatınıza merhaba diyeceksiniz. Mutfak ve banyolara ayrılan geniş alanlarda ailenizle geçireceğinizi mutlu zamanlar sizi bekliyor.

2-Bademli Villaları Bursa-Mudanya

Taşyakan İnşaat tarafından yapımı gerçekleşen Bademli Villaları 240 m2’lik araziye yapılan villalar 6 adet tek, 4 adette ikiz olmak üzere toplam 14 adet villa vardır.Kot farkından dolayı bütün villalar manzaraya hakimdir. Yarı Olimpik yüzme havuzu, her villanın altında kendine ait kapalı otopark bulunmaktadır.

3- Balat Life Nar

RC Yapı’nın hayata geçirdiği Balat Life Nar projesi 7 blokta 84 daireden meydana geliyor. Projede 14 adet bahçe katı, 14 adet dubleks, 56 daire, 13 dükkan yer alıyor.

4 Sinpaş GYO Bursa Modern

Su ile doğan modern bir kent yapısı Sinpaş GYO, Yaklaşık 232.000 m2 kare alan üzerine inşa edilecek Bursa Modern; yerleşimi modern alt yapısı, yapay göletlerle taçlanmış peyzajı, üstün nitelikli konutları, açık /kapalı otoparkları, şehir meydanı, tırmanma alanı, sadece yetişkinler için değil, gençler çocuklara da yönelik spor tesisleriyle, rekreasyon alanlarıyla Bursa’nın yeni çekim merkezi olacak.

5-Nur İpek Recidence

Nur İpek İnşaat tarafından, siz ve aileniz için modern yaşamın bütün unsurlarını bir araya getirerek, yaşam kalitenizi artırıyor. Nuripek İnşaat Recidence‘ta 282 konut bulunuyor. Şehir merkezine ve metroya yakınlığı ile ulaşımı kolay, yeşil alanı, havuzu, güvenlik sistemleri, yürüyüş alanları ile sizlere ferah ve temiz bir yaşam alanı sunmakta.