Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında bulunan Tekirdağ, doğuda İstanbul, güneyde Marmara Denizi ve Çanakkale, batıda Edirne, kuzeyinde Kırklareli ve kuzeydoğuda Karadeniz ile komşudur. 11 ilçeye sahip olan Tekirdağ, son zamanlarda gayrimenkul sektörünün yıldızları arasındaki yerini almaktadır.

Tekirdağ ilinin batısında Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde tarım ve hayvancılığın ekonomi değeri çok yüksektir. Tekirdağ ilinin doğusu, Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Kapaklı ilçeleri bölgesinde sanayi, endüstri ve tarım ekonomisi çok yüksektir. Bundan dolayı, bu bölgelere konut ve ticari yatırımlar çok fazla yapılmaktadır.

Yatırımcıların merakla cevabını beklediği “Tekirdağ’ın Yatırımlık Yerleri Nerelerdir?” sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz;

İstanbul’a yakın konumda olması ve şehirleşmenin artık bu bölgelere doğru akmasından dolayı, konut yatırımları Silivri, Selimpaşa, Çerkezköy gibi bölgelere kaymıştır. Gerek küçük gerekse büyük çaplı birçok konut ve villa projesi bölgede başlamış, arsa ya da konut yatırımcısının kazanmasına sebep olmuştur.

İstanbulluların yatırım amacıyla tercih ettiği Tekirdağ bölgesinde arsa yatırımı da çok kazandırıyor. Konut projelerinin büyük çoğunluğu ise yazlık olarak kullanılıyor.

İşte Tekirdağ Projeleri!

1.Greentown / Çerkezköy

Güçlü İnşaat tarafından Çerkezköy’de hayata geçirilen Greentown, toplam 7 bin metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 124 adet daireden meydana gelen Greentown projesi, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden oluşuyor. Greentown satılık daire büyüklüleri 149 metrekare ile 167 metrekare arasında değişiyor. Greentown projesinin Ağustos 2017’de teslim edilmesi planlanıyor.

2.Gülpark Ellidokuz / Merkez

Tekirdağ Merkez Yaşam Hastanesi karşısında yer alan Gülpark Ellidokuz projesinde toplam 270 adet daire bulunuyor. Gül İnşaat tarafından hayata geçirilen proje 20.933 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden meydana gelen Gülpark Ellidokuz Evleri’nin büyüklükleri ise 56 metrekare ile 210 metrekare arasında değişiyor.

3.Trio Park Çorlu / Çorlu

Orakçı Yapı tarafından hayata geçirilen Trio Park Çorlu 186 adet daireden meydana geliyor. Daire büyüklüklerinin 79 metrekare ile 138 metrekare arasında değiştiği Trio Park Çorlu’da teslimlerin 2017 Mart ayında yapılması planlanıyor. 2+1, 3+1 ve 1,5+1 daire tiplerinin yer aldığı Trio Park Çorlu, 11.000 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor.

4.The Savoy Residence / Merkez

The Savoy Residence, Sender İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Toplam 48 adet dairenin yer aldığı The Savoy Residence projesinde 1+1 daire tipleri bulunuyor. The Savoy Residence satılık daire büyüklükleri 45 metrekare ile 65 metrekare arasında değişiyor. Ağustos 2017 yılında teslim edilmesi planlanan The Savoy Residence, 1.590 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor. The Savoy Residence projesi 12 milyon TL’lik bir yatırım değerine sahip olup, 5 yıldızlı otel konsepti ile yatırımcılarına sunuluyor.

5.Yeşil Park Evleri / Çorlu

Gümüş İnşaat’ın toplam 25 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırdığı Yeşil Park Evleri, Çorlu Nusratiye Mahallesi’nde yükseliyor. Toplam 298 adet dairenin bulunduğu Yeşil Park Evleri 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden meydana geliyor. Hemen teslim edilen dairelerin büyüklükleri ise 93 metrekare ile 180 metrekare arasında değişiyor.

6.Paristanbu Evleri / Çorlu

Çorlu Belediyesi’nin yanında yer alan Paristanbul Evleri toplam 119 adet daireden meydana geliyor. 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin bulunduğu projede daire büyüklükleri 90 metrekare ile 130 metrekare arasında değişiyor. Hemen teslim edilen Paristanbul Evleri, Ballıoğlu İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Az katlı mimarisiyle dikkat çeken proje, Kipa ve Orion AVM’ye 400 metre, devlet hastanesine 2 km, kolej ve liselere 450 metre, ilköğretim okuluna 350 metre, Cemile Yeşil Lisesi’ne 1,5 km, yeni yapılacak olan kaymakamlık binasına 150 metre mesafede yükseliyor.

7.Panorama Evleri / Çerkezköy

İstanbul-Tekirdağ Yolu ve İstanbul-Çerkezköy Yolu’nun kesişiminde yer alan Panorama Evleri, İstanbul Avrupa İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Hemen teslim edilen dairelerin büyüklükleri 170 metrekare ile 206 metrekare arasında değişiyor. Toplam 36 adet dairenin yer aldığı Panorama Evleri 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden meydana geliyor. Bölgede yoğunlaşan sanayileşme sebebiyle proje, oturum amaçlı tercih ediliyor.

8.Flora Antik / Marmara Ereğlisi

Yalçınkaya Yapı projesi olan Flora Antik Evleri, Şehit Yalçın Gütmen Caddesi üzerinde yer alıyor. Deniz manzarasına sahip olan Flora Antik, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden meydana geliyor. Flora Antik projesinde daire büyüklükleri 106 metrekare ile 145 metrekare arasında değişiyor. Hemen teslim ve oturuma hazır olan proje, 3.900 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. Flora Antik projesi 3 katlı 5 bloktan meydana geliyor.