Ticari gayrimenkul nedir?

En basit tanımı ile, içerisinde faaliyet göstererek para kazanılan yerdir.
Örneğin bir fabrika ticari gayrimenkuldür. İçindeki faaliyet ile para kazanırsınız.
Bir ofis yine ticari gayrimenkuldür. İçinde çalışıp para kazanırsınız.
Ama bir ev ticari gayrimenkul değildir. Çünkü içinde faaliyet gösterip para kazanmız mümkün değildir.
Arsalarda ise 2 türlü yorum var. Arsa ticari gayrimenkulden kabul edilmeyebiliyor genellikle. Ama ben Ticari,Sanayi imarlı arsaları Ticari Gayrimenkul sayıyprum. Çünkü netice itibari ile bu arsada bir ticari faaliyet gerçekleşecektir.
Ticari Gayrimenkul Örnekler:
Fabrika, Depo, Plaza, Dükkan, AVM, Ofis

Ticari Gayrimenkul Nasıl Pazarlanır?

Ticari gayrimenkulünüz var ve satmak veya kiralamak istiyorsanız bunu profesyonelce yönetmeniz gerekir. Ticari gayrimenkuller genelde hacimlidir ve pazarlama süreci evlere göre çok daha farklıdır. Ben bir Ticari Gayrimenkul Uzmanı olarak bu tarz gayrimenkulleri güvendiğiniz bir uzman ile yapmanızı öneririm.

Ticari Gayrimenkul Satış ve Kiralama

Onlarca farklı durum ve değişkeni değerlendirerek yapılabilir. Bu da deneyim ve pazardan haberi olan uzmanlarla olabilir. Zira böyle bir birliktelik size zaman ve daha çok kazanç getirecektir.
Satmak veya kiralamak isterseniz İletişim bölümünden bana ulaşın. Profesyonel destek olalım.
Çünkü ticari gayrimenkul pazarlaması
– doğru fiyatlama için ekspertiz çalışması
– pazarlama planı oluşturulması
– broşür çalışması
– nokta atış yatırımcılara ulaşma
– hedef sektörler belirleme
– email pazarlama
– online pazarlama
– sosyal medya kullanımı
– profesyonel sunum
– alıcı satıcı ilişki yönetimi

gibi çok adımları içeren bambaşka bir süreçtir. Ben ticari bir gayrimenkulü pazarlarken yaklaşık 30 farklı yöntem kullanıyorum.

Ticari Gayrimenkulde Kdv nedir?

Aldığınız veya kiraladığınız gayrimenkul şirket üzerine kayıtlı ise burada fatura ve kdv söz konusu olur.
Ticari gayrimenkulde kdv oranı 18% dir.

Ticari Gayrimenkul Uzmanı Kimdir?

Ticari gayrimenkul kiralama satış konularında deneyimli gayrimenkul danışmanlarına Ticari Gayrimenkul Uzmanı denir.
Ben şahsen ticari gayrimenkul uzmanıyım. Plaza, ofis, fabrika gibi ticari gayrimenkullerin planlaması, satışı, kiralanması konusunda çalışmaktayım.

Ticari Gayrimenkul Yatırımı

Yatırımcıların çoğu konut yatırımı yapmaktadır. Çünkü konut yatırımı etraftan duyulan bilgilerle de nispeten yapılır ve düşük bütçe ile yapılabilir.
Ama ticari gayrimenkul yatırımı uzmanlık ve daha büyük bütçe ister. Bunu neticesi olarak getirisi konutlara göre genellike daha yüksektir.
Ticari gayrimenkul yatırımı yapacağınız zaman benimle veya yine uzman bir ticari gayrimenkul uzmanı arkadaş ile çalışırsanız daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz.

Ticari Gayrimenkul Ekspertiz

Bir ticari gayrimenkulün fiyatını belirlerken çok dikkat etmek gerekir. Çünkü kpnutlarda yanyana 2 binanın arasında çok fark yokke, ticari gayrimenkulde fark olabilir.
Örneğin bir fabrikanın Tır rampa sayısı, rampaların konumu, kolon-kiriş aralığı, limanlara olan uzaklık gibi onlarca özelliği yanyana getirerek fiyat belirlersiniz.
Ben şahsen aynı yaşta 2 binanın arasın sadece imalat ve depolama kolaylığı olduğu için neredeyse 60% fiyat farkına şahit olmuştum.
Satmak, Kiralamak istediğiniz gayrimenkulünüz mü var?
İletişim bölümünden bize ulaşın. Sizi daha hızlı ve kazançlı şekilde sonuca ulaştırmak için neler yapabileceğimiz stratejilerimizi size de sunalım.