Ben profesyonel bir Ticari Gayrimenkul Danışmanıyım.

Bu yazımda
-hem Ticari Gayrimenkulünü satmak veya kiraya vermek isteyenler
-hem de Ticari Gayrimenkul Danışmanı olmak isteyenlere söylemek istediklerim olacak.

Peki Ticari Gayrimenkul Danışmanlığı ne demek?

Kısaca: Fabrika,Dükkan, Plaza gibi içinde ticari faaliyet yapılan gayrimenkulleri satar veya kiralayan kişidir.

Benim de yaptığım iş tam olarak bu.

Yani satmak veya kiraya vermek istediğiniz fabrika, depo, dükkan, plaza, ofis, AVM gibi (piyasada hacimli tabir edilen) gayrimenkulleriniz varsa bana ulaşmanız yeterli.

Ticari Gayrimenkulü herkes satamaz mı?

Bir gayrimenkul danışmanının odak noktası olması ve bir konuda uzmanlaşması gerekiyor. Çünkü milyon dolarlık bir fabrika ile yüzbin TL’lik bir evi aynı anda satmanız ve odaklanmanız zor.

Ticari Gayrimenkulde Fiyat Nasıl Belirlenir?

Büyük ve hacimli yani tutarı yüksek olan gayrimenkullerin fiyatını belirlemek ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu nedenle bu tarz gayrimenkulleri ancak ticari çalışan danışmanlar yürütebilir.

Ticari Gayrimenkul Danışmanı Nasıl Olunur?

Siz de emlak sektöründe uzman bir ticari gayrimenkul danışmanı olmak isterseniz bunu için eğitim, pratik ve saha çalışması yapmanız lazım.
Aynı zamanda çevrenizin de buna uygu olması lazım.

Ticari Gayrimenkul Danışmanı olmak için neye ihtiyacınız var?

Sadece ve sadece sevmenize. Yani bu tarz gayrimenkullerin satışı farklıdır ve siz bunu ancak severek başarılı olabilirsiniz.

Yani sadece Ticari Gayrimenkul Danışmanı olayım diye bu işi yapmamanız lazım.

Benim tavsiyem öncelikle bilen uzmanlarla çalışın ve bu işi gerçekten isteyip istemediğinize karar verin. Başka iş yapmam diyecek kadar sevemniz halinde başlamaya hazırsınız.

Ticari Gayrimenkul Danışmanı ihtiyacım var neren bulabilirim?

Eğer yukarıda bahsettiğim tarzda bir gayrimenkulünüz var ve satmak veya kiraya vermek istiyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz. Sitemdeki Hakkımda bölümünden benimle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendim Satamaz mıyım?

Ticari gayrimenkülüzü kendiniz satmak isteyebilirsiniz. Ama yanlış fiyat politikası, pazarlık sürecinin yönetilememesi, pazarlama faaliyetlerinde bulunmamak gibi nedenlerle zamanla mülkünüz satılmaz ve değerini kaybeder.

Uzman bir gayrimenkul danışmanı ise hem fiyat tespitinde, hem pazarlık sürecini yönetmekte, hem halihazırdaki müşteri ve yatırımcılarını bilgilendirmekle sizin mülkünüz değerinde ve daha kısa sürede satar.

Örneğin bir alıcı size gelse ve düşük fiyat verse, red ettiğiniz zaman gider, kabul ettiğiniz zaman mülkünüzü ucuza satarsınız.

Ama bizler arada olan kişiler olarak pazarlığı2 taraflı yürüttüğümüz için 2 tarafı da belirli bir noktada buluştururuz. Böylece siz akıcıyı kaçırmamış ve size verdiği fiyattan daha yükseğe satmış olursunuz.

Fabrikamı satmak istiyorum,
Fabrikamı kiraya vermek istiyorum,
Dükkanımı satmak istiyorum,
Dükkanımı kiraya vermek istiyorum,
Plazamı satmak istiyorum,
Plazamı kiraya vermek istiyorum,
Ofisimi satmak istiyorum,
Ofisimi kiraya vermek istiyorum,
Lojistik depom var satmak istiyorum,
Lojistik depom var kiraya vermek istiyorum,
Sanayi arsam var ve satmak istiyorum.

Bu tarz bir ihtiyacınız varsa Ticari gayrimenkul danışmanı olarak size destek verebilirim.

Neden ticari gayrimenkul danışmanı oldum?

Ben daha önceki sektörümde ve ailemden gelen işimde hem sanayici içindeydim. Hem o sektörü seviyorum hem de çevrem o sektörde. Bu nedenle ticari gayrimenkul olmayı tercih ettim.

Çok zor olmasına rağmen ticari Gayrimenkul Danışmanlığını Türkiye’de hiç olmayan şekilde yöntemler ve uzmanlıkla yapmaya çalışıyorum.

Benimle çalışan onlarca büyük yatırımcı ve sanayiciye profesyonel ve kaliteli hizmet vermeye çalışıyor ve yatırımcılarıma çok kazandırdığımda mutlu oluyorum.

Ticari Gayrimenkul Nasıl Satılır?

Ticari bir gayrimenkulün satışı için yapılacak tanıtım materyalleri, pazarlama kanalları ve satış stratejileri konuta göre farklıdır. Onlarca farklı pazarlama yöntemini aynı anda kullanmak gerekiyor. Ve hepsinde dikkatli şekilde sonuçlandırmak gerekiyor.

Ticari Gayrimenkul Nasıl Kiralanır?

Kiralamak, satışa göre farklı dinamikleri olan bir işlem. Hele kiraladığınız mülk kocaman bir yapı is ona uygun kiracı bulmak için yapılacak çalışmalar için yürüyeceğiniz yolu adım adım belirlemeniz lazım.

Ticari Gayrimenkulüm var . Satmak ve kiraya vermek istiyorum.
İletişim bölümünden benimle irtibata geçiniz. Mülkünüzü değerinde ve en hızlı şekilde sonuca ulaştıralım.