Ankara, Türkiye’nin başkenti ve Türkiye’nin ikinci büyük şehridir. 25 adet ilçesi bulunmaktadır, En kalabalık ilçeleri Keçiören, Çankaya, Mamak olarak sıralanır.Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. En yakın komşuları Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeridir.  Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü ilidir.

Tarihi olarak kökü eski çağlara dayanan Ankara ilinin tarihi kalıntıları eski taş çağına kadar uzanmaktadır. Tarihi dönemler incelendiğinde hitiler, frigler, lidyalılar, ahamenişler, galatlar ve romalılara ev sahipliği yapmıştır.Selçuklu ve Osmalı imparatorluğuna da uzun yıllar ev sahipliği yapmış olan Ankara ili ve çevresi  

1402 yılında Büyük Timur İmparatorluğu İmparatoru, Timur ile Osmanlı İmparatorluğu Padişahı, Yıldırım Bayezid arasında Ankara Muharebesi yapılarak Ankara tarihte önemli bir yer almıştır.

Ankara,  ekonomi açısından bakılınca dörtte üçü hizmet sektöründe çalışmaktadır.İlin sanayisi genel olarak orta ve küçük ölçekli  işletmelerden oluşmaktadır. Bu işletmelerin  %40’ı, savunma ve taşıt üretimi yapan büyük kuruluşların talep gösterdiği makine ve metal alanında üretim yapmaktadır. Bunun ardından gıda ve tekstil sanayileri gelir. Üretim bakımından  en önemli sektörler, gıda (şeker, un, makarna, süt), taşıt, makine, tarım araçları,  traktör,  çimento ve dokumadır. Ayrıca tarım ilaçları, mobilya, şekercilik ve matbaacılık da önemlidir. Savunma sanayisi, yazılım ve elektronik sektörlerinde Ankara Türkiye’de başta gelir.

Tarım Ankara topraklarının %60 ını kapsamaktadır, en önemli  tarla ürünleri buğday, arpa, şeker pancarı olarak sıralanır. Hayvancılık dediğimizde  rakım ve mera özellikleri açısından, küçükbaş hayvancılığa daha elverişlidir. Koyun, Ankara keçisi , tavuk yetiştiriciliği giderek azalsa da halen sürdürülmektedir.

Ankara, ekonomisine  madencilik açısından da fayda sağlanmaktadır, Ankara  toprakları açısından linyit yataklarına müsaittir . Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde linyit madeni çıkarılmaktadır.Ayrıca Tuz Gölü ve çevresinden tuz çıkarılarak ülkede ikinci büyük tuz çıkarılan göldür.

Ankara her geçen gün gelişen ve büyüyen ekonomisi , bürokratik işlem hacmi , göç alması ile konut sektörü açısından da ihtiyaca yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bakalım Ankara ili için yapılan konut projeleri nelerdir ?

Ankara Konut Projeleri

1- Relax Göksu Ankara

Fırat life Style ile Volga Grup İnşaat tarafından gerçekleştirilen Relax Göksu rezidence hayatını tam anlamıyla yaşatacak bir proje,  1+1 ve 1+0 daireler ile  bünyesinde bulundurduğu alışveriş merkezi ile farklı alternatifler sunan Relax Göksu, rekreasyon alanlarına yakınlığı ve kolay ulaşım seçenekleri ile de dikkat çekiyor.

2- Adiva Ümitköy

2.500 M2 alana 39 adet daireden meydana gelmektedir,  Dairelerin hepsi 4+1 modelinde yapılmıştır. Adiva Ümitköy’de sosyal alanlar, yeşil alan ve açık&kapalı otopark bulunuyor. Ulaşımı, sosyal alanlara yakınlığı ile cazip bir konut projesidir.

3- Başkent Emlak Konutları

1478 adet konut, 26 adet ticaret birimi yer almaktadır. Proje kapsamında toplam bağımsız bölüm sayısı 1504’tür. Son sistem güvenlik  her daire için ayrı ayrı tasarlanmış ihtiyaca göre yapılan değişiklikler ile Ankaralılar için taptaze bir fırsat sunuyor.

4- Koloğlu Batı Park

5000m2 Alana inşaatı gerçekleşen Koloğlu batı park projesinde 324 adet konut mevcuttur.Sizin için yeni bir evden daha fazlasını sunan Koloğlu Batı park 7/24 güvenlik, spor alanları, mahallenizden ayrılmamış gibi yeni komşularınız ile yeni güne Batı Park’ta uyanmak bir ayrıcalıktır.