Gayrimenkul Danışmanı ile Emlakçı Arasındaki Fark

Emlakçı dediğimiz kişinin elinde bir anahtar olur. Siz bir evi görmek istersiniz. Sizin yanınızda gelir evi açar burası mutfak burası banyo burası salon gibi aslında orayı kiralayacak kişinin de zaten gördüğü çok ihtiyacı olmadığı bilgiyi paylaşan kişidir. Maalesef şuanda piyasada bu işi yapmaya çalışan arkadaşlarımızın çoğu aynı hatayı yapıyorlar ve bu şekilde alıcıları veya kiraya almak isteyen kişileri yönlendirmeye çalışıyorlar.

Gayrimenkul danışmanı ise alıcıyı veya kiralanmak isteyeni iyi bir şekilde anlar. Sorular sorarak analiz eder. Yani karşımızdaki insanın alıcının gerçekten ihtiyacı nedir. O ihtiyacı belirleyip tam ihtiyacına uygun alternatifler üretir ve bu alternatifleri alıcı ile birlikte onun ihtiyacı olan şekilde sunum yaparak ilerler. Örneğin merkezi bir konumda yer isteyen bir alıcıyla, çocuğu için park alanının önemli olduğu bir alıcı arasında çok büyük bir fark var. Siz bunu analiz etmeden sunarsanız yerinizi hem diğer kişinin vaktini alırsınız hem de siz vaktinizi harcamış olursunuz. Aynı zamanda satın alma ve kiralama süreci ciddi bir iştir. En başından en sonuna kadar iyi bir şekilde yönetilmesi gereken bir iştir ve bir eğitim gerektirir. Kulaktan dolma bilgiler ile siz bu işlemleri yapamazsınız ve tamamlayamazsınız karşınızdaki insana gerçekten iyi bir hizmet veremezsiniz. Böylece insanlar işlem sonunda birçok şey ile ilgili kendileri uğraşmak zorunda kalırlar ve problem yaşar ve bu yüzden maalesef piyasada emlakçı denildiği zaman haklı olarak kötü bir algı oluşmuş durumda.

Gerçekten  iyi bir eğitim almış ve bu işi iyi yapan gayrimenkul danışmanları ve profesyoneller sizin rahat etmenizi istediğiniz hedefe  hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaklardır.