Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara, emlak ve gayrimenkul sektöründeki çalışmalarına devam ediyor. Son birkaç yıldır atakta olan Ankara’da birçok markalı konut projesi yapılırken, yatırım yapmak isteyenler arsa yatırımına da yönelmeye başlıyor. Kira getirisi ve gün geçtikçe değer kazanan bölgeleri sayesinde Ankara yatırımcısı, Ankara’nın Yatırımlık Yerleri Nerelerdir? diye sormaya devam ediyor.

Toplam 25.437 kilometrekare yüzölçüme sahip olan Ankara, Batı Karadeniz Bölgesi’nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Komşuları arasında Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Eskişehir illeri bulunuyor.

Ankara’nın Yatırımlık Yerleri Nerelerdir?

Gayrimenkul sektörünün hız kesmeden kazandırmaya devam ettiği son yıllarda, Ankara yatırımcısı da payına düşeni fazlasıyla alıyor. Gerek memur oranı gerekse öğrenci nüfusunun yoğun olduğu Ankara’da yatırımcılar kira getirisi ile kazanmaya devam ediyor. Ankara’nın Yatırımlık Yerleri arasında; Bilkent, Ümitköy, Beysukent, Yaşamkent, Eryaman, Sincan-Yenikent, Susuz ve Etimesgut gibi semler yer alıyor. Batıkent ve Çayyolu ile çevresi de son yıllarda prim yapan bölgeler arasında bulunuyor.

Ankara Konut Projeleri!

1.Empire İncek / İncek

Empire İncek projesi TED Koleji ve ODTÜ’ye oldukça yakın konumda yer alıyor. Tamamı 1+1 rezidanslardan oluşan proje, Mogan Gölü manzarası ile dikkat çekiyor. Toplam 243 adet konutun bulunduğu Empire İncek teslim tarihi olarak Aralık 2018 yılı veriliyor. Projede daireler 250 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışlarına devam ediyor.

2.Enda Konakları / Gölbaşı

DAFF Yapı projesi olan Enda Konakları toplam 20 adet villadan meydana geliyor. 18 bin metrekare arsa alanına sahip olan Enda Konakları 6+1 olarak tasarlanıyor. Haziran 2017’de teslim edilmesi planlanan projedeki villa büyüklükleri 322 metrekare olarak veriliyor. 3 metre tavan yüksekliğine sahip konaklarda hepsinin kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçesi bulunuyor. 

3.Başkent Emlak Konutları / Çayyolu

Emlak konut GYO tarafından hayata geçirilen ve dükkan ile dairelerden meydana gelen Başkent Emlak Konutları, 1478 adet daireden meydana geliyor. 1+1’den 5+1’e kadar konut tiplerinin bulunduğu projede daire büyüklükleri 71 metrekare ile 351 metrekare arasında değişiyor. Ocak 2020’de teslim edilmesi planlanan Başkent Emlak Konutları Ankara’nın en çok ses getiren projeleri arasında yer alıyor.

4.Aykon Suites / Çankaya

Aykon Yapı projesi olan Aykon Suites toplam 59 adet daireden meydana geliyor. Rezidans konseptinde tasarlanan projede 1+0 ile 1+1 daireler bulunuyor. Hemen teslim edilen Aykon Suites daire büyüklükleri ise 47 metrekare ile 122 metrekare arasında değişiyor. Aykon Suites projesi ODTÜ Vişnelik Tesisi’nin hemen yanında yükseliyor. Kira getirisi olarak da minimum 1.300 TL kazandırıyor.

5.Nevadium Batıkent / Batıkent

Daire ve dükkandan meydana gelen Nevadium Batıkent teslim tarihi olarak 2018 yılı veriliyor. Toplam 764 adet dairenin bulunduğu projede daire tipleri 1+1 ile 2+1 olarak tasarlanıyor. Nevadium Batıkent projesi Batı Bulvarı’na 275 metre uzunluğunda cephesi bulunuyor. Konut dışında projede, 7 bin metrekarelik ticari alan bulunuyor.

6.Vantage Ümitköy / Ümitköy

Kalender A.Ş. projesi olan Vantage Ümitköy, 20.899 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor. Toplam 73 adet dairenin yer aldığı projede daire büyüklükleri 468 metrekare olarak tasarlanıyor. Ağustos 2017 tarihinde teslim edilmesi planlanan Vantage Ümitköy, “Milyonda bir lüks” mottosuyla hareket ediyor. 24 ve 10 katlı iki bloktan oluşan projede, 100 metrekarelik kat bahçesi, bağımsız yemek odası, 50 metrekarelik mutfak, 60 metrekare büyüklüğünde ebeveyn yatak odası bulunuyor. 

7.Bosphorus Ankara / Eryaman

On Altın A.Ş. tarafından hayata geçirilen Bosphorus Ankara 650 adet daireden meydana geliyor. Projede 2+1 , 3+1 , 4+1 , 3,5+1 , 4,5+1 konut tiplerine yer veriliyor. Bosphorus Ankara satılık daire büyüklükleri 66 metrekare ile 220 metrekare arasında değişiyor. Temmuz 2017 yılında teslim edilmesi planlanan proje 38.700 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılıyor. Bosphorus Ankara projesi Optimum Outlet AVM’ye 8 dakika, 75. Yıl Ankara Hipodromu’na 6 dakika, metroya ise 10 dakika mesafede yer alıyor.

8.Başka Ankara / Keçiören

Başka Ankara projesi 554 adet daireden meydana geliyor. 1+1 , 2+1 , 3+1 , 4+1 , 5+1  daire tiplerinin yer aldığı Başka Ankara’da satılık daire büyüklükleri 71 metrekare ile 291 metrekare arasında değişiyor. Ekim 2017 yılında teslim edilmesi planlanan proje, Kocalar Yatırım tarafından hayata geçiriliyor. Başka Ankara projesi 8 blokta 525 konut ve 29 villadan meydana geliyor.