Tekirdağ’ın En Karlı Konut Projeleri

Marmara bölgesin’de bulunan Tekirdağ ilimiz uzun bir bir sahil şeridine sahip olup doğusunda İstanbul ili, batısında Edirne ili, Kuzeyde Kırklareli, güneyinde Marmara denizi mevcuttur ve bir çok şehir için geçiş noktası olması hasebi ile her dönem için önemli bir ilimizdir.
11 adet ili mevcut olan Tekirdağ ilinin en önemli ilçelerinden Çorlu,Çerkezköy,saray gibi giderek büyüyen ekonomik anlamda yükselen ilçeleri mevcuttur.
Antik döneme ait bir çok höyüğe ait kalıntılar bulunan Tekirdağ ilimiz için daha çok bilgi edinmek adına Tekirdağ müzesine uğranması faydalı olacaktır. Tekirdağ turizm açısından da yoğun bir bölgedir.
Ekonomik anlamda kamu sektöründe çalışanlar, öğrenciler, sanayi sektörü çalışanları önemli rol oynar.Bunun ile beraber konut açığı ortaya çıkarak çorlu çerkezköy gibi sanayi yoğunluğunun fazla olan ilçelerde gerek site olsun gerek ufak yatırımcıların yapmış olduğu konutlar artmış bulunmaktadır.
Ticari alanların artışı ile beraber konut alanlarının haricinde arsa fiyatları da artmıştır, ticari alanların lojistik açıdan İstanbul’a yakınlığı ile yatırımcıların tercih sebebi olmaktadır.
Tekirdağ ilinden bahsederken Türkiye’nin en büyük konteyner limanı ASYA PORT’dan bahsetmemek olmaz , Tekirdağın barbaros ilçesinde 2004 senesinde yapımına başlanan liman 2015 yılının son aylarında ilk konteyner yüklemesini yaparak ekonomi ve istihdam açısından yeni bir kapı olmuştur.
Tekirdağ ilimizin tanıtımından sonra en güzel en ferah konut projelerine bakalım

Tekirdağ ilimizin en karlı yatırım projeleri nelerdir ?

1-Trio Park


Trio park, Orakçı yapı tarafından emlak konut bölgesin’de kalitesi, farkı, sunduğu özellikler ile dikkat çekici bir proje
3 ana bina olmak üzere bir çok ortak kullanım alanı sunan Trio park 1+1, 2+1, 3+1 ve çatı teras katları ile yaşam alanlarını hem konfor hem kullanış açısından seçenekler ile zenginleştirmiş.
Ortak alanlarda 4 mevsim havuz, çocuk parkı, kafeteryası, kütüphanesi, okuma alanı gibi pek çok alternatif sunarak aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli bir yaşam alanı oluşturmuştur.

2- Venera Çorlu


Venara ilkar İnaş yapı tarafından inşaa edilen 4 blok, 3+1ve 2+1 dairelerden oluşan şık bir projedir , sloganları ile ” ”burası yaşamaya deger ”diyerek projenin degerini ortaya sunmaktadır. Konumu, teknolojisi, sosyal imkanları, mimarisi, sınırsız imkanları ile özenle çalışılmış bir konut projesidir.

3 Batı Kent Konakları


Tekirdag merkezde 4.600 m2 alana 76 adet daire, 4 ticari alan ile hayata geçirilmişir. 4 Adet blok ortak alanlar ferah bir ortam sağlanmıştır. Sosyal alanların pek çok özelliğine sahiptir.

4 Rüya Konakları


Akbilir inşaat tarafından hayata geçirilen Rüya konakları, 6871 m2’lik alan içerisinde 48 daireden oluşan Rüya Konakları 5.000 m2’lik yeşil alanıyla sizleri rüya gibi bir hayata davet ediyor.
Çorlu’da bir ilke imza atacak, her detayı ile parlayacak bir proje yükseliyor. Şehrin her geçen gün değerine değer katan, Emlak Konutları bölgesinde modern ve konforlu bir çizgi ile tasarlanan Rüya Konakları neoklasik mimarisi, eşsiz peyzajı ve sosyal alanları ile çok özel bir proje.

5 The Savoy Residence


Trakya’nın gerçek anlamda ilk residence olan ”The Savoy Residence ” Sender İnşaat tarafından Tekirdağ Hürriyet Mahallesi’nde hayata geçiriliyor.48 daireden meydana geliyor. Dört katlı tek bloktan oluşan projede tüm daireler 1 oda 1 salon tipinde. Daireler 45, 50, 55 ve 65 metrekare büyüklüğe sahip. Arsa alanı 1590 metrekare olan proje, 4 bin metrekare inşaat alanına sahip.
Bölgenin en pahalı projesi olma özelliğine de sahip olan The Savoy Residence projesi 12 milyon TL’lik bir yatırım değerine sahip olmak ile beraber yatırım içinde çok karlı bir projedir.